Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Любим спорт

+3
Marissa
Roni_Vengeance
KiSSy
7 posters

 :: Free :: Спорт

Go down

Любим спорт Empty Любим спорт

Писане  KiSSy Нед Сеп 28, 2008 6:28 pm

Кой е любимия ви спорт? Какво ви харесва в него ? Тренирате ли или предпочитате само да наблюдавате? Всичко за любимите ви спортове ТУК Smile
KiSSy
KiSSy
Mrs. Winchester

Брой мнения : 117
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Любим спорт Empty Re: Любим спорт

Писане  Roni_Vengeance Пон Сеп 29, 2008 7:22 am

Аз тренирах 5 месеца айкидо, но вече престанах,защото не ми остана никакво време.

Преди това тренирах 3 години хокей на трева ама остарях и надскочих възрастовите граници,които изискваха.

Още преди това(хаха) 1 година съм играла волейбол. Wink
Roni_Vengeance
Roni_Vengeance

Брой мнения : 128
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Плевен

Върнете се в началото Go down

Любим спорт Empty Re: Любим спорт

Писане  Marissa Пон Сеп 29, 2008 5:46 pm

Аз тренирам от четри години джудо и т'ва си ми е и любимия спорт де Smile ...Обожавам го и всички планове за по-нататъчното ми развитие като цяло са свързани изцяло с джудото. Тренирам за високи резултати и крайната ми цел е майсторство в това ефективно бойно изкуство Wink ... мисля че по 8 тренировки на една учебна седмица (от 5 дни) са достатъчни за доброто ми развитие Smile .
_____________________________________________________________________________________________

Джудо, означаващо "мекият път", е съвременно японско бойно изкуство и боен спорт появил се в Япония в края на деветнайсти век. Основна негова характеристика е състезателния му характер - целта е опонентът да бъде хвърлен на земята, обездвижен или да се предаде след прилагане на ключ или задушаване. Философията на Джудо и педагогиката на преподаване става основен модел за почти всички модерни японски бойни изкуства които се появяват от традиционните школи.

Практикуващите Джудо се наричат джудоки.

Началната история на Джудото е свързана с тази на създателя му, Джигоро Кано. Започва да се занимава с ДжуДжутсу около 17 годишна възраст, но няма големи успехи. Това се дължи от части поради трудността да намери учител, който да го приеме за ученик. Приет е в университет на 18 годишна възраст - изучава литература. Продължава да се занимава с бойни изкуства и в крайна сметка получава препоръка за Факуда Хашиносуке (Fukuda Hachinosuke), майстор и дядо на Кейко Фукуда (Keiko Fukuda) - която е единствения жив ученик на Кано и най-добрата жена джудока в света. Фукуда Хашиносуке е бил известен с това, че отдавал повече внимание на техниката - това е повлияло и на Кано, който по-късно отдава голямо значение свободната отработка на техники.

Малко повече от година след като Кано става ученик на Фукуда, Фукуда се разболява и умира. Кано тогава се премества в друга школа - тази на Исо Масамото (Iso Masatomo), който от своя страна набляга на тренировката на кати повече от Фукуда. Чрез постоянство и устременост Кано бързо получава титлата майстор инструктор и става асистент на Исо, по това време Кано е на 21 години. За съжаление Исо се разболява и Кано, чувствайки че има още много да учи, приема още един стил, ставайки ученик на Ликубо Цунетоши (Iikubo Tsunetoshi). Също както Фукуда, той набляга на свободните тренировки. От друга страна самият стил много набляга на самите хвърляния.

По това време Кано измисля нови техники, като например "хвърляне през рамо" (kata-guruma) и др. Той мисли много по обширно , не само да разшири каноните на стиловете които познава. Пълен с нови идеи Кано има намерение да направи основа реформа на джуджутсу с техники базирани на точни научни принципи, да се отдели внимание върху развитието на тялото, ума и характера на младежите в добавка към развитието на бойни умения. На 22 години, когато е на път да завърши университета, Кано взима девет студенти от школата на Ликубо които да обучава. Така започва историята на Джудо.

Джудо като спорт:

Въпреки че е завършено бойно изкуство, Джудо също така се е развило и като спорт. Джудо става Олимпийски спорт за мъже през 1964г. на игрите в Токио. Със упорството на американката Ръсти Канокоги и много други, Джудо става Олимпийски спорт за жени през 1988г. Легенда е че на игрите през 1964 са били просто демонстрация, но според Международната Джудо Федерация и Международния Олимпийски Комитет, Джудо е било офицален спорт на игрите през 1964г. На тез игри холандецът Антон Геесинк печели златен медал в отворената дивизия побеждавайки Айко Каминага от Япония. Джудо губи имиджа на спорт "само за японци" и става един от най-практикуваните спортове в света. Женското състезание през 1988г. е демонстрация и става официален турнир 4 години по-късно. Мъже и жени се състезават отделно, макар и да тренират заедно.

Организации:

Международната организация за Джудо е Международната Джудо Федерация.

Въпреки, че няма официално становище по въпроса за Джудо, FILA (Международната Федерация по Борба) дефинира Джудо като една от четирите основни форми на аматьорски стилове борба които се практикуват по целия свят (другите три са класическа борба, свободна борба и САМБО).
Джудистите се делят на рангове в зависимост от своите познания и умения, като всеки ранг е отразен с даден цвят на пояса. Ранговете се разделят на два вида - за ученици (кю, 級) и за напреднали (дан, 段).

Цветове и имена на дановете, във низходящ ред:

* Широк бял (12ти дан)
* Червен (10ти дан)
* Червен (9ти дан)
* Червено-бял (8ми дан)
* Червено-бял (7ми дан)
* Червено-бял (6ти дан)
* Черен (5ти дан) Годан
* Черен (4ти дан) Шидан
* Черен (3ти дан) Сандан
* Черен (2р дан) Нидан
* Черен (1ви дан) Шодан

Цветове и имена на кю, в низходящ ред:

* Кафяв (1во кю) Ичикю
* Син (2ро кю) Никю
* Зелен (3то кю) Санкю
* Оранжев (4то кю) Шикю
* Жълт (5то кю) Гокю
* Бял (6то кю) Рокукю

Любим спорт 378562RЛюбим спорт 378563w
Любим спорт 378564GЛюбим спорт 378565s
Marissa
Marissa
Admin

Брой мнения : 158
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Силистра

https://stefanlalchev.catsboard.com

Върнете се в началото Go down

Любим спорт Empty Re: Любим спорт

Писане  TrendyToOo Чет Окт 02, 2008 4:12 pm

плуването I love you I love you I love you
TrendyToOo
TrendyToOo

Брой мнения : 61
Join date : 02.10.2008
Age : 29
Местожителство : Костенец

Върнете се в началото Go down

Любим спорт Empty Re: Любим спорт

Писане  *LiLs* Пет Окт 03, 2008 5:30 pm

Аз тренирам плуване от около година и се превърна в любимият ми спорт. Smile Обичам да играя и волейбол и да гледам футбол ,но само някои отбори...
*LiLs*
*LiLs*

Брой мнения : 66
Join date : 30.09.2008
Age : 32
Местожителство : София

http://www.myspace.com/lility

Върнете се в началото Go down

Любим спорт Empty Re: Любим спорт

Писане  DIESEL Съб Окт 04, 2008 3:02 pm

ми нямам конкретно любим спорт...но отвреме на време гледам футбол...въобще всеки спорт е хубав, ако имах възможност, щях да тренирам всичко! Smile
DIESEL
DIESEL

Брой мнения : 47
Join date : 29.09.2008
Age : 33
Местожителство : Силистра

http://www.quizmypeople.com/?id=121362438

Върнете се в началото Go down

Любим спорт Empty Re: Любим спорт

Писане  Nothing's Impossible Съб Окт 18, 2008 1:05 pm

Плуване,щото него мога най-добре.Иначе волейбола,баскетбола и тениса.Във волейбола нещото,което мога най-добре е да цапвам хората по главите,но пък винаги и мен ме удрят по главата Laughing ,ама не съм чаак толкова зле. Баскетбол кажи-речи играя добре.А пък тенис не мога да играя,ама като спорт е супер.Преди година-две ритах футбол с едни момчета,ама ми писна.
Nothing's Impossible
Nothing's Impossible

Брой мнения : 16
Join date : 16.10.2008
Age : 30

http://www.myspace.com/yana_stefanova

Върнете се в началото Go down

Любим спорт Empty Re: Любим спорт

Писане  Marissa Пет Окт 24, 2008 6:57 pm

Тренирала съм но не съм се пускала... Laughing говоря за другите ми силни страни Laughing освен джужото, които тренираме в нашия клуб- самбо, джу-джуцо и женска борба...та новината е, че от тая година съм състезател освен по джужо вече съм и към българските федерации по женска борба, самбо и джу-джуцо... cheers ...очаквам следващия месец да почнат турнирите...тая година ше е мн тежка... Laughing да се пазя само от контузии... Smile
Marissa
Marissa
Admin

Брой мнения : 158
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Силистра

https://stefanlalchev.catsboard.com

Върнете се в началото Go down

Любим спорт Empty Re: Любим спорт

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 :: Free :: Спорт

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите