Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Формула 1

5 posters

 :: Free :: Спорт

Go down

Формула 1 Empty Формула 1

Писане  Marissa Пон Сеп 29, 2008 2:03 pm

Формула 1 е най-гледаното автомобилно състезание в Европа и Азия. Единствено в САЩ то отстъпва на местните серии Индикар и Наскар. Състезанията се провеждат на територията на пет континента (Европа, Азия, Австралия, Северна и Южна Америка). Представлява пистов шампионат, който съществува под наименованието Формула 1 от 1950 г. Състезанията се провеждат на различни писти в целия свят, като минималният пробег трябва да е малко над 300 км, като в зависимост от дължината на трасетата се правят от 44 обиколки на най-дългото — Спа-Франкоршамп, до 78 на най-късото — Монте Карло. Победителят в шампионата се излъчва на базата на най-много събрани точки през сезона, а титли се присъждат както на пилотите, така и на конструкторите. На победителя в едно Гран При (Голяма награда), както биват наричани стартовете, се дават 10 т., за 2-ро място — 8 т., за 3-то — 6 т., за 4-то — 5 т., за 5-то — 4 т., за 6-то — 3 т., за 7-мо — 2 т. и за 8-мо — само една точка.
са едноместни, специално подготвени за пробег от няколкостотин километра по писта с висока скорост. Наричат се болиди и са управлявани от обучени за целта пилоти. Скоростта на някои писти достига над 340км/ч на правите участъци и 180 км/ч на завоите. Затова за Формула 1 най-важна е сигурността на пилотите, като не трябва на заден план да се оставя и атракцията за милионите зрители. Началото на големите промени по сигурността беше дадено от злополучния инцидент с Аертон Сена на 1 май 1994 г., който стана причина за смъртта му. Ето защо днес болидите трябва да отговарят на много високи изисквания за здравина и устойчивост.

______________________________________________________________________________________________
Такам...обожавам тоя спорт ...станах доста запалена по него напоследък...направо на моменти се плаша от себе си Laughing Laughing Аз съм твърдо зад Фернандо Алонсо и рено! СтраОтен е простоо нямам думи Very Happy

Фернандо Алонсо (на испански: Fernando Alonso Díaz) (пълното му име е Фернандо Алонсо Диас, като Диас е моминското име на майка му) е испански пилот от Формула 1. Състезава се за тима на Рено през периода 2003-2006 г, а от 2007 е пилот на Макларън Мерцедес.Роден е на 29 юли 1981 в Овиедо,Испания.Неженен, живее в Оксфорд,Овиедо и Швейцария. Висок е 1,71 см и тежи 68 кг.Обича футбол,колоездене и трикове с карти.Любим футболен отбор му е Реал Мадрид.Харесва испанска музика.Любима песен - Tell me baby Red Hot Chilly Peppers.Всички филми за състезания са му любими.


Към октомври, 2006 г. негова приятелка е Ракел Дел Росарио (вокалистка на известната испанска група El sueno de Morfeo). Според пресата, на 25 ноември 2006 година те са се оженили на Малдивските острови, като на церемонията са присъствали около 50 човека, но самият Алонсо отказва да потвърди дали наистина са женени или не. Предишни връзки: Ребека (испанка); Каролина Коста (испанка, дъщеря на известен испански бизнесмен; преди Фернандо Алонсо тя е имала връзка и с Виктор Валдес - вратар на футболен клуб Барселона); Джени Кеслер (германка, с която е имал много кратка авантюра през 2005).
За първи път сяда в картинг на 3 годишна възраст, на 7 идва и първата му победа, а на 13 и първата му титла на Испания, когато през 1988 г. започва да се състезава в картинг шампионати.

* 1989 – 1998 — състезава се в картинг, става трикратен шампион на Испания и световен шампион по картинг за 1996 г.
* 1999 г. — шампион в сериите Формула Евро Оупън - Нисан с девет пол позишъна и 6 победи.
* 2000 г. — става 4-ти във Формула 3000.
* 2001 г.-F1,Минарди(некласирани)0 т.
* 2002 г.-тест пилот на Рено в F1
* 2003 г.-F1,Рено(6-ти в шампионата,1 победа,55 точки)
* 2004 г.-F1,Рено(4-ти в шампионата,59 точки)
* 2005 г.-F1,Рено,Световен шампион в шампионата(133 точки)
* 2006 г.-F1,Рено,Световен шампион в шампионата(134 точки)
* 2007 г.-F1,Макларън(109 точки)


Формула 1 [редактиране]

През 2000 г. Алонсо става тест-пилот на Минарди, докато се състезава във Формула 3000. Дебютът му във Формула 1 е в Гран При на Австралия през 2001 г., където кара за екипа на Минарди, а съотборник му е ветеранът Тасо Маркес. Следват впечатляващи прояви, през следващия сезон той обаче решава да не се състезава, а да се концентрира върху задачите си на тест-пилот в Рено, какъвто става през 2002, а през 2003 г. си заслужва мястото на титулярен пилот, а скоро идва и първата му победа — в Гран при на Унгария, както и едно второ и две трети места. Завършва на 6-то място в генералното класиране. През сезон 2004 започва добре с 3-тото място в Австралия, но трябва да изчака до средата на сезона, за да се качи отново на подиума. Това се случва в Гран При на Франция на Маникур, където той завоюва второто място. Подиуми следват и на Хокенхайм, и на Хунгароринг, но на Алонсо така и не се отдава да спечели победа през 2004-та.

Следващият сезон обаче потръгва добре за младия испанец. Седемте му победи, четири втори места, три трети и едно четвърто му донасят титлата и Фернандо Алонсо става най-младия Световен шампион във Формула 1, като с това подобрява дълго задържалия се рекорд на Емерсон Фитипалди. Фернандо побеждава прекия си конкурент в борбата за титлата Кими Райконен с цели 21 т. Представянето на Алонсо носи и първата конструкторска титла за отбора му - Рено, ето защо обявеното през декември 2005-та преминаване на испанеца в Макларън Мерцедес от сезон 2007 шокира света на Формула 1.

През последния си сезон в отбора на Рено Алонсо постига 6 победи в първите си 9 състезания. Той печели Гранд При на Бахрейн, Австралия, Испания, Монако, Великобритания и Канада. Испанецът изглежда като сигурен шампион, но финалната атака на Михаел Шумахер и Ферари оставят борбата напрегната до финала на сезона. Следва нова победа за Алонсо в предпоследното състезание за сезона - Гран При на Япония, а на следващото състезание - Гранд При на Бразилия той става двукратен световен шампион, а отборът му Рено става шампион при конструкторите за втори път.

От началото на 2007 година Алонсо е пилот на МакЛарън Мерцедес на мястото на Кими Райконен, който се състезава за Ферари. На Гран При на Малайзия, второто състезание на Алонсо като пилот на МакЛарън, той печели и първата си победа за новия отбор. Втората си победа Фернандо печели в Гран При на Монако, като тръгва от полпозишън и прави най-бърза обиколка. Третата му победа идва на Гран При на Европа на пистата Нюрбургринг, където Алонсо се движи втори почти до края на състезанието, но завалява дъжд и испанецът успява да изпревари Фелипе Маса броени обиколки преди края и по този начин да си осигури победата. Четвъртата и последна за сезона победа идва на традиционно удобната за Ферари писта - Монца в Италия, където Алонсо безпроблемно спечелва и първата позиция, и победата, и отбелязва най-бърза обиколка. Испанецът завършва сезон 2007 със 109 точки, които му отреждат трето място в генералното класиране, само на 1 точка от шампиона за сезона - Кими Райконен (110 точки) и с равен брой точки с втория - съотборникът му Луис Хамилтън.На 2 ноември 2007 г. Фернандо Алонсо прекратява договора си с Макларън-Мерцедес, a по-късно обявява, че се завръща в Рено, където съотборник му е Нелсън Пикет младши.

______________________________________________________________________________________________

Формула 1 378025G
Формула 1 378026K
Формула 1 378027o
Формула 1 378028x
Marissa
Marissa
Admin

Брой мнения : 158
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Силистра

https://stefanlalchev.catsboard.com

Върнете се в началото Go down

Формула 1 Empty Re: Формула 1

Писане  Megi Пон Сеп 29, 2008 4:19 pm

Тук няма какво да кажа освен (inlove) Пък за да свържем темата със Стефчо,аз искам да допълня,че Стеф е от Ферари и до колкото знам няма нищо против Алонсо,защото е испанец Razz


Фернандо Алонсо най-добрия Exclamation Exclamation Exclamation ,нали така Гери? Very Happy
Megi
Megi

Брой мнения : 4
Join date : 28.09.2008
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Формула 1 Empty Re: Формула 1

Писане  Marissa Пон Сеп 29, 2008 4:25 pm

Megi написа:Фернандо Алонсо най-добрия Exclamation Exclamation Exclamation ,нали така Гери? Very Happy
ЕСТЕСТВЕНООО I love you pirat дам...Ама направо ... победата му в Сингапур беше единственото смислено нещо, което успя да ми повлияе положително през последните 1-2 седмици (като изключим форума и очакването на клипа на Стеф) ....както и да е...Фернандо е най-добия ... cat
Marissa
Marissa
Admin

Брой мнения : 158
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Силистра

https://stefanlalchev.catsboard.com

Върнете се в началото Go down

Формула 1 Empty Re: Формула 1

Писане  KiSSy Пон Сеп 29, 2008 4:49 pm

Xxax, ее аз трябва да съм автор на първото различно мнение Very Happy По принцип съм върл фен на Кими и като такъв не мога да не питам КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СТАВА С НЕГО Very Happy
KiSSy
KiSSy
Mrs. Winchester

Брой мнения : 117
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Формула 1 Empty Re: Формула 1

Писане  .Viva La Vida. Пон Сеп 29, 2008 8:02 pm

ХАхахаха тука ще има споровеее. =]] Аз съм едно, не дотам малко, фенче на кончетата. (Тате, гордей се с мен, тука ще защитавам със зъби и нокти нашииите Wink Lmao)

С една дума : Шумахер. С две думи : Кими/ Маса.
Бонус : Фетел. Откакто спечели много ми хареса (*блъш*) Едно симпатично, нахъсано юначе. xD Как да не го харесаш. Не ми мисля да си правя труда да поствам 54357 неща за Ферари, 7 кратният шампион ( Twisted Evil ), шампионът за 2007 (*голяяяяма усмивка*) и Фелипе Маса, защото който го интересува ..ми ще си го намери.

Фернандо Алонсо и Луис Хамилтън ... по-добре не. =]
.Viva La Vida.
.Viva La Vida.

Брой мнения : 113
Join date : 29.09.2008
Age : 31
Местожителство : Силистра =]

Върнете се в началото Go down

Формула 1 Empty Re: Формула 1

Писане  slow_an_easy Пон Сеп 29, 2008 9:36 pm

Алонсо напоследък се излага...мдам,може и да се откажа от него Evil or Very Mad
slow_an_easy
slow_an_easy

Брой мнения : 101
Join date : 29.09.2008
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Формула 1 Empty Re: Формула 1

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 :: Free :: Спорт

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите