Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Футбол

+3
freestyler
Marissa
KiSSy
7 posters

 :: Free :: Спорт

Go down

Футбол Empty Футбол

Писане  KiSSy Пон Сеп 29, 2008 5:30 pm

Айде...вие сте хората

Футболът датира от много години, като се има предвид, че в древните Китай, Елада и Рим са се играли подобни игри. Официално за родина на този спорт се приема Англия, където са постановени първите футболни правила, а за рождена дата се приема годината 1863. Световният футбол се ръководи от организацията ФИФА, а най-престижното футболно състезание е Световно първенство по футбол.
Футболният отбор се състои от 11 играчи - 10 полеви и един вратар( и още 7 резерви). Всеки отбор си има треньор, на когото е поверена спортната подготовка на отбора - постоянно или с оглед на конкретен турнир или състезание.По постове играчите се разпределят в следните категории:
Вратар - Единствено той има право да хваща топката с ръце. Отблъскването на топката с юмрук, от страна на вратаря, се означава с израза "боксиране на топката". Когато вратарят се хвърли с цялото си тяло настрани, за да спаси топката, това действие се нарича "плонжиране".
Защитници (бек) - задачата им е да отбраняват територията пред собствената си врата. Измежду всички защитници има и един централен защитник, който е главен организатор на отбраната в една или друга система на игра. Различните игрови системи предвиждат различен брой защитници.
Полузащитници (халф) - изпълняват задачите от централната част на терена. Съобразно избраната система играчът може да бъде ляв, десен, централен полузащитник.
Нападатели - осигуряват атаките на отбора.Централните нападатели са водещи фигури в отбора и в играта. "Игра в уличка" се нарича предпочитана тактика на нападението, при която се наблюдава придвижване с топката по най-късия път към целта с използване на пролуките между играчите.
Облеклото на футоблистите по време на игра включва: фланелка с номер, гащета, чорапи (калци), предпазни кори и бутонки. Облеклото на вратаря трябва да се отличава от облеклото на съотборниците му.

Термини във футбола
Корнер - се присъжда на противниковия отбор за изкарване на топката от очертанията на собствената врата и чрез него може да се отбележи гол. Корнерът е вид статично положение във футбола. Когато топката напусне голлинията на отбраняващия се отбор след като последен с нея е играл футболист на този отбор, то противниковият отбор получава правото да изпълни корнер.
Тъчът е футболен термин, който означава връщане на топката в игра, след нейното излизане извън очертанията на игрището, през някоя от двете странични надлъжни (тъч) линии. Тъчът се изпълнява от играч от противниковия отбор на играча, който последен е докоснал топката, преди тя да излезе от терена.
Фаул - нарушение във футболната игра, което може да се извърши във всяка част на терена (с изключение в двете наказателни полета). Фаул се отсъжда при положение, че са нарушени футболните правила от даден състезател, чрез умишлено блъскане, удряне, препречване, задържане и други видове нередности.
Аут - нарича положение, при което топката е излязла ("с цялата си окръжност") извън очертанията на игрището, през линията на вратата, като преди това е била докосната от играч на нападащия отбор.
Дузпа (наказателен удар) - единадесетметров наказателен удар в играта футбол. Ударът се изпълнява от специално определена точка в наказателното поле, намираща се на 11 метра от вратата. По време на изпълнението всички играчи с изключение на изпълнителя трябва да се намират извън наказателното поле. Вратарят трябва да е застанал на голлинията по време на изпълнението на дузпата.
Засада - твърде сложно е за обяснение Very Happy който иска мога да му дам картинка Very Happy
и др.

Официален сайт на Шампионската лига - настоящ шампион - Манчестър Юнайтед
УЕФА
ФИФА
Български футболен съюз
KiSSy
KiSSy
Mrs. Winchester

Брой мнения : 117
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  Marissa Пон Сеп 29, 2008 6:03 pm

Аз не разбирам от футбола...scratch и правилата му Embarassed Shocked Laughing Laughing Laughing нооооо....разбирам от футболистиии (inlove) нз за вас но аз си харесвам двама и т'ва са: (CR7) Кристиано Роналдо и Дейвид Бекъм Very Happy I love you Cool
Marissa
Marissa
Admin

Брой мнения : 158
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Силистра

https://stefanlalchev.catsboard.com

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  KiSSy Пон Сеп 29, 2008 6:20 pm

Аз пък разбирам Very Happy Very Happy Любим отбор ми е Барселона (естествено), а веднага след него е Манчестър Юнайтед. Любими футболисти не мога да изброявам, защото цял ден ще пиша Very Happy
От европейското тая година голямо впечатление ми направиха Фабрегас и Вия, които преди това не харесвах. Роналдиньо пък преди оглавяваше листата, но откакто бааавно почна да се губи ( и напусна любимата ми Барсаа), Лео Меси стана най-харесвания от мен футболист.

Marissa написа:Аз не разбирам от футбола...scratch и правилата му Embarassed Shocked Laughing Laughing Laughing нооооо....разбирам от футболистиии (inlove) нз за вас но аз си харесвам двама и т'ва са: (CR7) Кристиано Роналдо и Дейвид Бекъм Very Happy I love you Cool
Кристиано Роналдо може да е хубав (макар че ми е прекалено сладникав) и понякога да прави извънземни неща с топката, но ужасното му лигавене и несериозност просто кара доста хора да не го обичат много много.А Бекъм по-добре да не го коментирам, защото думите няма да са приятни Very Happy
KiSSy
KiSSy
Mrs. Winchester

Брой мнения : 117
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  freestyler Вто Сеп 30, 2008 8:07 pm

Обичам футбола и любимият ми отбор е Левски - Левскарче съм се родил и Левскар ще си умра Twisted Evil
freestyler
freestyler

Брой мнения : 18
Join date : 28.09.2008

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  Marissa Вто Сеп 30, 2008 8:09 pm

freestyler написа:Обичам футбола и любимият ми отбор е Левски - Левскарче съм се родил и Левскар ще си умра Twisted Evil
и аз съм левскарка Cool
Marissa
Marissa
Admin

Брой мнения : 158
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Силистра

https://stefanlalchev.catsboard.com

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  Roni_Vengeance Вто Сеп 30, 2008 8:09 pm

само ЦСКА Smile
Roni_Vengeance
Roni_Vengeance

Брой мнения : 128
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Плевен

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  .Viva La Vida. Вто Сеп 30, 2008 8:17 pm

Я само Доростол! Laughing Аз не гледам футбол, не ме привлича нещо хаха. Обаче открих странен факт ... Бербатов всъщност бил хубав, бе Shocked Смисъл, досега не го възприемах като сексимвол, а и сигурно наистина е талантлив. Дай, Мите! Lmao =]
.Viva La Vida.
.Viva La Vida.

Брой мнения : 113
Join date : 29.09.2008
Age : 31
Местожителство : Силистра =]

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  KiSSy Вто Сеп 30, 2008 8:21 pm

^Митко е машина, бе. Радвам се, че като премина в Манчестър не се сбъдна прогнозата ми Smile Мислех си, че няма да влиза много в игра, защото е някак странно да се вреди сред звездите им, но за щастие това не стана Smile
KiSSy
KiSSy
Mrs. Winchester

Брой мнения : 117
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  Marissa Вто Сеп 30, 2008 8:24 pm

.Viva La Vida. написа:Я само Доростол! Laughing
Йее Габии някой да подкрепя и нашия отбор Laughing ...и аз съм им фенка бе как нали половинта са от мойто даскало ( има и от класа) Laughing Любим футболист от нашите силистренци нямаш ли си? pirat
Marissa
Marissa
Admin

Брой мнения : 158
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Силистра

https://stefanlalchev.catsboard.com

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  Roni_Vengeance Вто Сеп 30, 2008 8:30 pm

Спартак Плеевен! хаха
Roni_Vengeance
Roni_Vengeance

Брой мнения : 128
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Плевен

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  .Viva La Vida. Вто Сеп 30, 2008 8:31 pm

Божее, `та аз не знаех, че още играят, ти любим футболист Laughing
А, така драги българи, бийте се в гърдите "булгар!", `щото покрай наш Мити, вземат европейци разберат къде
точно е България! =]]]
А мнения относно Валерито Божинов ?
.Viva La Vida.
.Viva La Vida.

Брой мнения : 113
Join date : 29.09.2008
Age : 31
Местожителство : Силистра =]

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  Roni_Vengeance Вто Сеп 30, 2008 8:35 pm

много ми е лигав нещо
а и не е чак толкова добър футболист
гледам онзи ден онези танцуващите и онази жена му като вика: Валери Божинов най- добрият Бг футболист..да бе да хаха Smile
Roni_Vengeance
Roni_Vengeance

Брой мнения : 128
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Плевен

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  *LiLs* Вто Сеп 30, 2008 8:38 pm

Marissa написа:
freestyler написа:Обичам футбола и любимият ми отбор е Левски - Левскарче съм се родил и Левскар ще си умра Twisted Evil
и аз съм левскарка Cool


И аз Cool. Бербатов - едно Евала му казвам, а Валери - нещо хич не ме кефи...
*LiLs*
*LiLs*

Брой мнения : 66
Join date : 30.09.2008
Age : 32
Местожителство : София

http://www.myspace.com/lility

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  KiSSy Вто Сеп 30, 2008 8:43 pm

Божинов е жена...повече жена и от жена му..
KiSSy
KiSSy
Mrs. Winchester

Брой мнения : 117
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  Roni_Vengeance Вто Сеп 30, 2008 8:47 pm

KiSSy написа:Божинов е жена...повече жена и от жена му..

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy хиля се много мощно Smile
Roni_Vengeance
Roni_Vengeance

Брой мнения : 128
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Плевен

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  KiSSy Вто Сеп 30, 2008 8:54 pm

Roni_Vengeance написа:
KiSSy написа:Божинов е жена...повече жена и от жена му..

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy хиля се много мощно Smile
Е не е ли така? По-лигав е и от Роналдо...Тъкмо да се излекува от една контузия и идва следваща..Като не му се играе просто да каже на отбора си, щото така само хвърлят пари на вятъра.
KiSSy
KiSSy
Mrs. Winchester

Брой мнения : 117
Join date : 28.09.2008
Age : 32
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  berk_devil91 Вто Сеп 30, 2008 9:31 pm

Само Левски и Милан.........SHEVCHENKO AnD RONALDINHO RLZzZzZzZz Laughing bounce Like a Star @ heaven Wink
berk_devil91
berk_devil91

Брой мнения : 11
Join date : 30.09.2008

http://zazz.bg/user:berk_devil91

Върнете се в началото Go down

Футбол Empty Re: Футбол

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 :: Free :: Спорт

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите